Üsküdar sigorta Değişimi

üsküdar elektrikçi

ÜSKÜDAR ELEKTİRİK SERVİSİ

 

Üsküdar Elektrik sigorta değişimi Kombi sigorta değişimi

Yanlış Kullanım nedeni ile Atması;
Kaçak akım rölesi giren ve çıkan akımı ölçüp eksik dönüş olması mecburiyetinde devresini açarak enerjisini keser. 30mA kaçak akım rölesi dairenin içine takılır ve can güvenliği içindir. 300mA kaçak akım rölesi Kolon tarafına yani ana panonuzun bulunduğu kısma takılır ve yangın koruma içindir. 30mA kaçak akım rölesi ana panoya takıldığında kablo mesafesinin uzunluğuna göre çok ufak kayıplarda devresini açar ve sizin kullanımınız etkiler. 300mA kaçak akım rölesi de daire içine takılırsa can güvenliğinize kesinlikle korumaz. Bu şekilde şüpheleriniz var ise yetkili elektrik teknisyenlerine tesisatınızı kontrol ettirmenizde fayda bulunur.

Kaçak itibarı ile atması;
Elektrik altyapınızda veya alıcılarınız daki bir kaçak itibarı ile oluşan bir arızadır. çamaşır makinası,bulaşık makinası vb bu gibi evinizde kullandığınız alıcılarda meydana gelen beden kaçakları nedeni ile kaçak akım rölesi devresini açtırır ve elektriği keser. Evinizde bulunan bütün alıcılarınızın fişini çekip kaçak akım rölenizi kaldırın. eğer sorunsuz bir şekilde kalktı ise alıcılarınızı teker teker takmaya başlayın. Arızalı alıcıyı bulacaksınız. Yetkili teknik servisini çağırım hal bilgilendirmesi yapmanız yeterli olacaktır.

Bobin Arızası itibarıyla Atması;
Kaçak akım rölesinin arasında sargılı bir bobin bulunmaktadır. Bu bobin manyetik alan oluşturup devresini açtırmaktadır. Arızalı bobin yahut elektronik kart deşarj olabileceği zamanlarda yada sürekli devresini açtırmak şekli ile bozukluk verebilmektedir. Kaçak akım röleniz mühürlü alanda bulunuyorsa mühür bozma ücreti de ödemesi yapmak zorunda kalacaksınız. Yetkili elektrik Teknisyeniniz gerekli mühür bozma evraklarını hazırlayıp arıza esnasında size imzalatmalıdır. Mühürlenmeyen sayaç ya da pano kapağı kaçak kullanım vb suçlar ile suçlanmanıza sebep olabilmekte.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s