Üsküdar priz tamiri

üsküdar elektrikçi

Priz’den duman çıktı-çıkıyor.
Priz deformasyon sonucundan yalıtkan kısmında meydana gelen ısınma ve soğuma itibarı ile yanıyor veya yanmış olabilir. Lütfen bu prizi kullanmayınız ve değiştiriniz. Prize gelen kablolarda ziyan görmüş olabilir kontrol ettirmeyi unutmayın. lüzumlu işlemleri yetkili elektrik teknisyenlerine yaptırmanız can ve mal güvenliği açısından önemli bir şeydir.

Priz karardı yada siyahlaştı.
Prize takılı olan alıcınız kuvvetli ve ya arızalı bir müşteri olma ihtimali aşırı yüksek. Yüksek güçteki alıcılarınızı örnek olarak Elektrikli şofben gibi alıcılarınız prizden kullanmanızı tavsiye etmemekteyiz. Bu ve buna aynı alıcılarınız priz plastiğini eriterek siyah duman sonucunda yada arasında meydana gelen patlama ve ark itibarıyla siyahlaştırır. gerekli işlemleri yetkili elektrik teknisyenlerine yaptırmanız can ve mal güvenliği açısından ciddi bir şeydir.

Priz hiç çalışmıyor.
Priz’in kablosu-kabloları yanmış ve ya hasar görmüş olabilmektedir. eğer dairenizin sigorta kutusunda kapalı bir sigortanız bulunmamaktadır ise yetkili bir elektrik teknisyeni’nin bir duruma müdahale etmesi gerekir. Daireniz buatlı sistem bir daire ise buatınız da meydana gelen bir kısa dönem sıvı teması vb şeylerden ötürü priziniz çalışmıyor olabilir. lüzumlu işlemleri yetkili elektrik teknisyenlerine yaptırmanız can ve mal güvenliği açısından mühimdir.

Priz oynatıldığında çalışıyor.
Prizin içinde bulunan iletken bacaklar zaman geçtikçe kullanımdan dolayı yıpranma olur ve genişler. Dolayısıyla fişimizdeki problar(Fiş kısmında prize giren 2 adet madeni) priz bacaklarının genişliği dolayısıyla tam kavramaz ve oynatıldığında ilişki sağlayıp çalışır. yahut prizin arkasında bulunan bağlantı klamensleri tam sıkılmamıştır ve oynadığında temas eder. Bu durum elektirikte aşırı tehlikelidir. Gevşek prizler fişler ile ark yaparak bir ısı meydana getirir ve bu ısı sonucunda yangın riski yüksektir. lüzumlu işlemleri yetkili elektrik teknisyenlerine yaptırmanız can ve mal güvenliği açısından önemli bir şeydir.

Priz topraklamasın da elektrik mevcut.
Priz topraklamasın’da elektrik olması mecburiyetinde dairenizdeki bir alıcı(çamaşır makinası bulaşık makinası ütü vb elektrik ile çalışan bütün cihazlar müşteri şekilde nitelendirilir.) elektrik kaçağına sebebiyet veriyor. Dairenizde kaçak akım rolesi yo ise bu size ciddi zarar verebilir ve topraklamalı tüm cihazların gövdeleri elektriklenmektedir. Dairenizde meydana gelen kaçak tetkik edilmeli ve topraklama ölçümleriniz yapılmalıdır. lüzumlu sorun giderildikten sonra dairenizi 30mA Kaçak Akım Koruma Rolesi takılmasınız tavsiye etmekteyiz. gerekli işlemleri yetkili elektrik teknisyenlerine yaptırmanız can ve mal güvenliği açısından önemlidir.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s